V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Ve spolupráci s partnery jsme pro vás připravili další kolo soutěže o tyto hodnotné ceny: jeden libovolný kurz na Linux od společnosti EIITE, 5x SUSE 9.0 Professional, 3x Mandrake 10.0, 3x tričko Mandrake a jeden AbcLinux 2003.
Odpovědi na většinu otázek najdete snadno. Stačí si přečíst aktuální číslo časopisu Linux+. Znění pro toto kolo je následující:
Soutěž začíná 16. 3. 2004 a končí 30. 3. 2004. Vylosovaní výherci, které určí počítač, budou kontaktováni a jména zveřejněna na serveru AbcLinuxu nejpozději týden po ukončení soutěže. Společnost SoftwareMedia s.r.o. a AbcLinuxu s.r.o. garantují, že e-maily nebudou využity k reklamním účelům a nebudou ani poskytnuty třetím stranám. Nejpozději 14 dnů po ukončení soutěže všechny posbírané adresy vymažeme. Přejeme mnoho štěstí!
Poznámka: Otázka číslo 4 byla dne 16.3.2004 změněna, proto všichni čtenáři, kteří hlasovali do tohoto data (včetně) budou hodnoceni jako že uspěli. Ani jedna odpověď (na ot. č. 4) totiž původně nebyla správná, za což se redakce SoftwareMedia omlouvá.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: